StereoPlus / ATC SCM200ASLT (active)
ATC-SCM200ASLT-previewATC SCM200ASLT (active)ATC SCM200ASLT (active)
ATC SCM200ASLT (active)
ATC-SCM200ASLT-side
ATC-SCM200ASLT-front
ATC SCM200ASLT (active)
  • 25-мм твитер с мягким куполом
  • Два полноразмерных басовых драйвера «SL» 12″/314 мм
  • Среднечастотный драйвер ATC 75 мм «Super Dome»
  • Стойко-монтируемый 4-полосный усилитель ATC Grounded Source P4 мощностью 850 Вт
Артикул: GA-ATC-SCM200ASLT Категория:
Описание
Active
Drivers: HF 1″/25mm Dual-Suspension S-Spec, Mid 3″/75mm Super Dome, LF 2 x 12″314mm SL
Amplitude Linearity (±2dB): 60Hz-12kHz
Cut-off Frequencies (-6dB, free-standing): 32Hz, 20Khz
Horizontal Dispersion: ±80°, Coherent
Vertical Dispersion: ±10°, Coherent
Max. Continuous SPL (1 metre): 118dB
Crossover Frequencies: 380Hz, 3.5kHz
Input Connector: Female XLR
Input Sensitivity: 2V
Input Impedance: Balanced > 10kΩ
Amplifier Output: Bass 275+275W, Mid 200W, High 100W
Filters: 4th Order Active Critically Damped
Overload Protection: Active FET momentary gain reduction plus thermal tweeter protection
Dimensions (HxWxD): 1586 x 398 x 535mm / 62.44 x 15.67 x 21.06″